KSV Konstrundan

Konstrundan 2018:  Karta | Samlingsutställningen | Konstlotteri

Kartan kräver att Javascript är aktivt i din webbläsare för att fungera.

Klicka på en nål på kartan för att se mer information. Zooma in på kartan för att se områden med överlappande kartnålar i mer detalj. Du kan även trycka på en siffra i tabellen nedan för att gå till denna på kartan.

Öppet även 7-8 april

Karta Konstnär Karta Konstnär
1

Samlingsutställning Hallongården

22

Marianne Nordström - Skulptör

2

Annika Andersson - Måleri

23

Ellen Odin - Textiltryck

3

Tina Apelgren - Akryl blandteknik

24

Cornelis Ooms – Olja, tempera, acryl

4

Johan Blomdell - Keramik

25

Mikael Pennanen – Måleri

5

Therese Carnemalm – Mixed media

26

Susanne Persson - Akvarell, keramik

6

Birgitta Nelson Clauss - Gobeläng, gummi, måleri

27

Anita Philipson - Måleri

7

Monica Cohn - Akryl

28

Anna Sandberg - Silver

8

Susanne Dagsberg – Keramik, måleri

29

Ingrid Schau - Måleri

9

Rune Deltner - Akvarellmålning

30

Leila Schüller - Akvarell, olja, blandteknik

10

Klara Edstrand - Oljemåleri

31

Elaine Stolt - Oljemåleri

11

Camilla Eriksson – Akryl

32

Tomasz Striner - Skulptur, teckning

12

Birgitta Godlund - Objekt och måleri

33

Liv Borglund - Keramik

13

Anita Holmqvist – Keramik, porslin, stengods

34

Margareta Tomner - Konstglas

14

Alexius Huber – Relief, skulptur o mobil i ädelstål

35

Sylvette Wikström - Bildkonstnär

15

Hans Johnfors - Måleri, grafik, kollage

36

Berit Skog Åberg – Akvarell, collage

16

Anette Widman Knutsson – Keramiker

37

Kristina Plato – Akvarell

17

Gunvor Lantz - Akvarell

38

Ingmar Aldenhov – Olja, akvarell, keramik

18

Brigitte Linde – Glas, måleri

39

Monica Holmquist – Olja

19

MacLindhe (Monica Lindhe) - Fotokonst

40

Victoria Boysen – Måleri

20

Ken Löfgren - Målning

41

Rolf Engfelt – Måleri

21

Alexander Murath - Illustration

42

Marianne Ågren - Olja, litografi

    43

43 Hans Janstad - Akvarell


Tillbaka till översiktskarta